KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229246
*
nr 1522 9246
Albert Eldh
(1878-1955)
Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 19:09:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 11:25:45
1
Vinnande bud
17/2 19:59:04
2
350 kr
17/2 19:59:04
1
400 kr (Budbetjänt)
17/2 19:59:27
2
500 kr
17/2 19:59:27
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert eldh kvinna i park olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Albert Eldh
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Läs om budbetjänten
nr 1522 9246
Albert Eldh
(1878-1955)
Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 11:25:45 | 1 | Vinnande bud |
17/2 19:59:04 | 2 | 350 kr |
17/2 19:59:04 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/2 19:59:27 | 2 | 500 kr |
17/2 19:59:27 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert eldh kvinna i park olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41